Metody pracy

W naszym przedszkolu stosujemy komunikację  według modelu „Porozumienia bez przemocy” jest ważną inspiracją dla Zielonej Żyrafy. Nasza kadra uczestniczy w warsztatach „Porozumienia bez przemocy”, co wpływa korzystnie na wzajemną komunikację oraz podejście do dzieci.

Zajęcia w naszym Przedszkolu są prowadzone w oparciu o sprawdzone programy oraz najskuteczniejsze metody nauczania Dzieci w wieku przedszkolnym. Wspólnie  naszą kadrą  pedagogiczną ciągle poszukujemy nowych skutecznych metod które pozwolą naszym dzieciom rozwinąć ich naturalne uzdolnienia.

Z doświadczenia wiemy, że Dzieci najchętniej się wtedy uczą. Wszystkie zajęcia odbywają się w oparciu o główną aktywność dziecka jaką jest zabawa.

W ramach codziennych aktywności oferujemy:

Edukację muzyczną -zajęcia rytmiczno-umuzykalniające

Zajęcia umuzykalniające w formie zabaw rozwijają zdolności muzyczne dzieci, kształtują słuch i poczucie rytmu Dzieci mają kontakt z instrumentami od samego początku, mają możliwość przysłuchiwania się dźwiękom, dostrzegają barwę instrumentów, mają możliwość swobodnego, spontanicznego poruszania się.

Warsztaty przyrodnicze

Nasze przedszkolaki poznają przyrodę i uczą się dbać o środowisko.

Uczestniczą w szeregu zajęć gdzie uczą się dbać o środowisko, zajęcia przyrodnicze prowadzone są zarówno w salach przedszkolnych – gdzie Dzieci uczestniczą w eksperymentach, jak również poza przedszkolem podczas wycieczek i spacerów.

Warsztaty sensoryczne

Podczas warsztatów Dzieci angażują wszystkie zmysły: zapach, słuch, dotyk oraz wzrok. Mają możliwość poznawać za pomocą dotyku

Zajęcia taneczne i ruchowe

Ruch i muzyka są bardzo ważne w kształtowaniu wrażliwości Dziecka.

Nasze przedszkolaki uczestniczą w zajęciach tanecznych. Poziom trudności zajęć jest dopasowany do wieku i poziomu rozwoju naszych Dzieci.

Bajkoterapia

W naszym przedszkolu nie ma telewizora, ale Dzieci codziennie przenoszą się w świat fantazji wykorzystując naturalną kreatywność i wyobraźnię.

Nasi nauczyciele zabierają Dzieci w kolorowy świat czytając im baśnie dostosowane do wieku dziecka.

Warsztaty plastyczne 

Rozwijamy w naszych Dzieciach pasje artystyczne, organizujemy zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnych technik. Podczas warsztatów wszystko jest możliwe.

Dzieci malują różnymi technikami, wycinają, rysują i przyklejają.

Zapewniamy bezpieczne materiały i narzędzia tak, aby jedynym ograniczeniem była ich wyobraźnia.

Dziecięca matematyka 

W naszym Przedszkolu stosujemy metodę prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Dzieci od najmłodszych lat uczą się logicznego myślenia. Nasze przedszkolaki uczą się orientacji w czasie, liczą godziny, kasztany, liście, kamyki. Uczą się nazywać figury geometryczne.

Starsze Dzieci uczą się prostych działań matematycznych.

Dzieci uczą się poprzez zabawę odwołując się do najbliższego otoczenia, otacza nas mnóstwo rzeczy, które można policzyć, nazwać zmierzyć i zważyć. Nasze przedszkolaki wchodzą do świata matematyki bawiąc się.

Warsztaty kulinarne

Czas na brudzenie rąk, poznawanie nowych smaków. Dzieci mają okazję poeksperymentować z nowymi produktami, zmierzyć się z samodzielnym krojeniem, dowiedzieć się skąd pochodzi pomidor oraz, że kalafior to kwiat. Mamy mnóstwo pomysłów aby zachęcić Dzieci do zdrowego odżywiania.

Logopeda i psycholog

Nasi podopieczni objęci są opieką psychologa dziecięcego i logopedy. Zadaniem psychologa jest ocena psychofizycznego rozwoju Dziecka, obserwacja dzieci podczas codziennych zajęć i swobodnej zabawy. Logopeda podczas zajęć grupowych obserwuje Dzieci i prowadzi diagnozę profilaktyczną.

Rodzice są na bieżąco informowani o wynikach obserwacji. Mają również możliwość indywidualnych konsultacji.

 

Zajęcia dodatkowe:

Zajęcia dodatkowe odbywają się w godzinach 15:00–17:00, po bloku zajęć z podstawy programowej, dzieci mogą korzystać z takich zajęć jak:

  • karate
  • taniec nowoczesny
  • ceramika
  • balet
  • lego
  • robotyka