14242351_1648155948828685_6737328200297360245_o

Warsztaty multi-sensoryczne z cyklu „Poznajemy świat” to wspaniała przygoda dla naszych przedszkolaków. Na dzisiejszym spotkaniu gościliśmy panią podróżnik, która przybliżyła nam kraj króla Juliana – Madagaskar. Poznaliśmy również najwyższą górę Afryki – Kilimandżaro i mnóstwo ciekawostek związanych ze zwyczajami ludzi i zwierząt żyjących w Afryce. Wiemy, że wielbłąd gromadzi wodę w garbie, a ród Masajów uwielbia taniec. Każde plemię ludzi ma inną kulturę i choć mieszkają w tym samym kraju to różnią się od siebie wyglądem, językiem i zachowaniem. Słoniki, Tygryski i Wesołe Żyrafy uczestniczyły w afrykańskich zabawach ruchowych. Zwieńczeniem zajęć była „przebieranka” – każdy przedszkolak mógł przymierzyć kolorowy kostium Afrykanina.

Tags:

Napisz odpowiedź lub komentarz