Nasze przedszkole i żłobek

Naszym priorytetem jest dobro dziecka, dbamy o prawidłowy rozwój, bezpieczeństwo i szczęśliwe dzieciństwo naszych podopiecznych. Wiemy, że zabawa jest podstawową formą aktywności dziecka – służy ona nie tylko przyjemności, ale także wspomaga rozwój psychofizyczny. W trakcie zabaw dziecko zdobywa pierwsze wiadomości o świecie i wzbogaca ciągle swoją wiedzę, wyraża swoje uczucia i pragnienia, daje upust swojej wyobraźni. W Zielonej Żyrafie nie hamujemy naturalnej aktywności dziecka, szanujemy jego żywotność i wykorzystujemy ją by wspomóc proces edukacji.
Dobór kadry to nasz priorytet. Nasi nauczyciele to młodzi, kreatywni, pełni pasji ludzie z wykształceniem pedagogicznym, dla których praca z dziećmi jest źródłem satysfakcji. Nauczyciele języka angielskiego posiadają niezbędne kwalifikacje do nauczanie języka, nad którymi czuwa metodyk. Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami w zakresie logopedii i psychologii, którzy prowadzą zajęcia grupowe z dziećmi oraz wspierają kadrę pedagogiczną oraz rodziców.

Nasze przedszkole i żłobek

Przedszkole i żłobek Zielona Żyrafa  mieści się na parterze budynku przy ul. Jana Kazimierza 45.

Każde nasze pomieszczenie zostało wykończone przy użyciu wysokiej jakości materiałów, odpowiednich dla przedszkola. Zadbaliśmy o każdy szczegół oraz element niezbędny do stworzenia bezpiecznego i estetycznego wnętrza. Posiadamy przestronne, jasne sale o powierzchni ponad 50 m2 każda, wyposażone w  atestowane zabawki i pomoce dydaktyczne, dostosowane do wieku dzieci toalety i sanitariaty, wygodną, dużą szatnię.

Uważamy, że od najmłodszych lat warto rozwijać poczucie estetyki. Otoczenie oraz przedmioty jakimi otaczamy się kształtują nasz gust. Dlatego nasze przedszkole to estetyczne wnętrza, z ładnymi i funkcjonalnymi mebelkami oraz pomocami edukacyjnymi, nasze ściany pomalowane zostały starannie dobranymi pastelowymi barwami. W naszym przedszkolu nie ma przypadkowych mebli ani przypadkowych kolorów.

Przestrzeń jest uporządkowana i podzielona na strefy edukacyjną, odpoczynku i strefę zabawy. Poszczególne strefy mają kąciki zainteresowań i aktywności, tzw. ośrodki zainteresowań – kącik z książkami, majsterkowicza, kącik misiów, kuchenny itp. Każda zabawka, książka i pomoc edukacyjna ma swoje określone, podpisane miejsce. Dziecko bez trudu odnajduje się w tej uporządkowanej przestrzeni. Doskonale wie, gdzie znajdują się jego ulubione zabawki i gdzie należy je odnieść po skończonej zabawie. Uporządkowana przestrzeń pomaga dzieciom nie tylko w rozwoju logicznego myślenia, ale także wzmacnia w nich poczucie bezpieczeństwa.

Posiadamy własny przestronny i nowoczesny plac zabaw wyłożony w całości certyfikowaną bezpieczną nawierzchnią i wyposażony w certyfikowane zabawki dostosowane do wieku dzieci.

Przedszkole i żłobek Zielona Żyrafa są wpisane do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez m. st. Warszawa oraz do rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Prezydenta m. st. Warszawy.

 

ŻŁOBEK-MINI ŻYRAFKI

ŻŁOBEK-MINI ŻYRAFKI

Mini Żyrafki – to nasza grupa najmłodsza grupa żłobkowa. Do grupy żłobkowej MINI ŻYRAFKI przyjmujemy dzieci od 9-tego miesiąca życia. Posiadamy stosowny wpis do Rejestru Żłobków i klubów dziecięcych, zatem nasz Żłobek jest dostosowany do wymogów, które takie miejsca powinny…

3 – LATKI

3 – LATKI

W naszym przedszkolu dzieci otacza uporządkowana przestrzeń podzielona na ośrodki zainteresowań. Dzieci znajdą tam kącik misiów, kącik majsterkowicza, kącik kuchenny, kącik muzyczny. Każda książeczka i pomoc edukacyjna ma swoje określone podpisane miejsce. Nasze przedszkolaki bez trudu odnajdują się w uporządkowanej…

4 – LATKI

4 – LATKI

. W sali 4-latków dominuje biel, drewno i pastelowe kolory. Sala została wyposażona w certyfikowane meble i certyfikowane drewniane zabawki. Miękki dywan i miękkie poduchy zachęcają do zabawy i do nauki. Każde Dziecko na pewno znajdzie tutaj inspirację do twórczej…

5 – LATKI

5 – LATKI

Sala 5-latków to przestronna, jasna sala o powierzchni 40 m2.. Sala została wyposażona w certyfikowane meble i certyfikowane drewniane zabawki. Miękki dywan i miękkie poduchy zachęcają do zabawy i do nauki. Każde Dziecko na pewno znajdzie tutaj inspirację do twórczej zabawy….