Dlaczego Zielona Żyrafa?

Naszym priorytetem jest dobro dziecka, dbamy o prawidłowy rozwój, bezpieczeństwo i szczęśliwe dzieciństwo naszych podopiecznych. Wiemy, że zabawa jest podstawową formą aktywności dziecka – służy ona nie tylko przyjemności, ale także wspomaga rozwój psychofizyczny. W trakcie zabaw dziecko zdobywa pierwsze wiadomości o świecie i wzbogaca ciągle swoją wiedzę, wyraża swoje uczucia i pragnienia, daje upust swojej wyobraźni. W Zielonej Żyrafie nie hamujemy naturalnej aktywności dziecka, szanujemy jego żywotność i wykorzystujemy ją by wspomóc proces edukacji.
Dobór kadry to nasz priorytet. Nasi nauczyciele to młodzi, kreatywni, pełni pasji ludzie z wykształceniem pedagogicznym, dla których praca z dziećmi jest źródłem satysfakcji. Nauczyciele języka angielskiego posiadają niezbędne kwalifikacje do nauczanie języka, nad którymi czuwa metodyk. Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami w zakresie logopedii i psychologii, którzy prowadzą zajęcia grupowe z dziećmi oraz wspierają kadrę pedagogiczną oraz rodziców.

Dlaczego Zielona Żyrafa?

Żłobek Zielona Żyrafa  mieści się na parterze budynku przy ul. Sarmackiej 6 w Warszawie (Miasteczko Wilanów, budynek Avangarden) Nie jesteśmy widoczni od strony ulicy. Nasze sale skierowane są na zielone patio.

Każde nasze pomieszczenie zostało wykończone przy użyciu wysokiej jakości materiałów, odpowiednich dla przedszkola i żłobka. Zadbaliśmy o każdy szczegół oraz element niezbędny do stworzenia bezpiecznego i estetycznego wnętrza. Nasze sale zostały wyposażone w  starannie dobrane atestowane meble. Korzystamy z najwyższej jakości zabawek i pomocy dydaktycznych, dostosowanych do wieku dzieci.

Uważamy, że od najmłodszych lat warto rozwijać poczucie estetyki. Otoczenie oraz przedmioty jakimi otaczamy się kształtują nasz gust. Dlatego zwracamy uwagę na każdy szczegół, nasze ściany pomalowane zostały starannie dobranymi pastelowymi barwami. W naszych wnętrzach nie ma przypadkowych mebli ani przypadkowych kolorów.

Działamy na wiele sposobów, by rozwijać dzieci intelektualnie, emocjonalnie i społecznie. Pamiętamy jednak, że to dzieci są ekspertami w dziedzinie zabawy, każdego dnia dbamy o to, by dzieci zaciekawić i pokazać im coś nowego.

W czasie zabaw pamiętamy o bezpieczeństwie dzieci i posługujemy się wyłącznie bezpiecznymi przedmiotami. Bawimy się przy muzyce, organizujemy teatr cieni, budujemy najdłuższe tory i najwyższe wieże.

Każdego dnia wychodzimy na spacer. Dla  nas nie ma złej pogody. W zimowych kombinezonach lub krótkich spodenkach podglądamy kaczki, patrzymy jak rozwijają się a następnie opadają liście. Mamy do dyspozycji 6 osobowe wózki wyposażone w osłony przeciwdeszczowe.

MINI ŻYRAFKI

MINI ŻYRAFKI

MINI ŻYRAFKI to nasza najmłodsza grupa. Nasze Mini Żyrafki to dzieci powyżej 9 miesięcy. Sala dla naszych najmłodszych dzieci jest jasna i przytulna W sali Mini Żyrafek  przeplatają się trzy dominujące kolory: pomarańczowy, zielony oraz różowy. Dzieci uczą się przede wszystkim poprzez…

BIEDRONKI

BIEDRONKI

Grupa BIEDRONEK liczy 11 dzieci w wieku 1-2 lata, grupą opiekuję się dwie opiekunki W sali BIEDRONEK dominują trzy pastelowe kolory błękitny, jasno zielony i żółty. Sala została wyposażona w certyfikowane meble i certyfikowane drewniane zabawki. Miękki dywan i miękkie…

Tygryski

Tygryski

Sala Tygrysków przeznaczona jest dla grupy 11 dzieci. Naszymi Tygryskami opiekują się 2 opiekunki. W sali Tygrysków dominują trzy kolory zielony, pomarańczowy i błękitny Sala została wyposażona w certyfikowane meble i certyfikowane drewniane zabawki. Miękki dywan i miękkie poduchy zachęcają do zabawy i…