Dlaczego Zielona Żyrafa?

Naszym priorytetem jest dobro dziecka, dbamy o prawidłowy rozwój, bezpieczeństwo i szczęśliwe dzieciństwo naszych podopiecznych. Wiemy, że zabawa jest podstawową formą aktywności dziecka – służy ona nie tylko przyjemności, ale także wspomaga rozwój psychofizyczny. W trakcie zabaw dziecko zdobywa pierwsze wiadomości o świecie i wzbogaca ciągle swoją wiedzę, wyraża swoje uczucia i pragnienia, daje upust swojej wyobraźni. W Zielonej Żyrafie nie hamujemy naturalnej aktywności dziecka, szanujemy jego żywotność i wykorzystujemy ją by wspomóc proces edukacji.
Dobór kadry to nasz priorytet. Nasi nauczyciele to młodzi, kreatywni, pełni pasji ludzie z wykształceniem pedagogicznym, dla których praca z dziećmi jest źródłem satysfakcji. Nauczyciele języka angielskiego posiadają niezbędne kwalifikacje do nauczanie języka, nad którymi czuwa metodyk. Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami w zakresie logopedii i psychologii, którzy prowadzą zajęcia grupowe z dziećmi oraz wspierają kadrę pedagogiczną oraz rodziców.

Dlaczego Zielona Żyrafa?

Żłobek Zielona Żyrafa  mieści się na parterze budynku przy ul. Sarmackiej 6 w Warszawie (Miasteczko Wilanów, budynek Avangarden) oraz na Al. Wilanowskiej 7 (Miasteczko Wilanów, róg ul. Kieślowskiego)

Nasze żłobki zostały zaadaptowane do potrzeb dzieci  przy użyciu wysokiej jakości materiałów, posiadających wymagane przepisami prawa certyfikaty. Zadbaliśmy o każdy szczegół oraz element niezbędny do stworzenia bezpiecznego i estetycznego wnętrza. Nasze sale zostały wyposażone w  starannie dobrane atestowane meble. Korzystamy z najwyższej jakości zabawek i pomocy dydaktycznych, dostosowanych do wieku dzieci.

Uważamy, że od najmłodszych lat warto rozwijać poczucie estetyki. Otoczenie oraz przedmioty jakimi otaczamy się kształtują nasz gust. Dlatego zwracamy uwagę na każdy szczegół, nasze ściany pomalowane zostały starannie dobranymi pastelowymi barwami. W naszych wnętrzach nie ma przypadkowych mebli ani przypadkowych kolorów.

Działamy na wiele sposobów, by rozwijać dzieci intelektualnie, emocjonalnie i społecznie. Pamiętamy jednak, że to dzieci są ekspertami w dziedzinie zabawy, każdego dnia dbamy o to, by dzieci zaciekawić i pokazać im coś nowego.

W czasie zabaw pamiętamy o bezpieczeństwie dzieci i posługujemy się wyłącznie bezpiecznymi przedmiotami. Bawimy się przy muzyce, organizujemy teatr cieni, budujemy najdłuższe tory i najwyższe wieże.

Każdego dnia wychodzimy na spacer. Dla  nas nie ma złej pogody. W zimowych kombinezonach lub krótkich spodenkach podglądamy kaczki, patrzymy jak rozwijają się a następnie opadają liście. Mamy do dyspozycji 6 osobowe wózki wyposażone w osłony przeciwdeszczowe.

ŻYRAFKI

ŻYRAFKI

ŻYRAFKI to nasza najmłodsza grupa. Nasze Żyrafki to dzieci powyżej 11 miesięcy. Sala dla naszych najmłodszych dzieci jest jasna i przytulna W sali Żyrafek  przeplatają się trzy dominujące kolory: pomarańczowy, zielony oraz różowy. Dzieci uczą się przede wszystkim poprzez zabawę. Dlatego wyposażyliśmy…

BIEDRONKI

BIEDRONKI

BIEDRONKI to nasz średnia grupa, obejmuje dzieci w wieku w wieku 18 miesięcy -2 lata, grupą opiekuję się dwie opiekunki W sali BIEDRONEK dominują trzy pastelowe kolory błękitny, jasno zielony i żółty. Sala została wyposażona w certyfikowane meble i certyfikowane…

Tygryski

Tygryski

Tygryski to nasza najstarsza grupa. Nasze tygryski to prawie przedszkolaki – dzieci w wieku 2-2,5 roku wymagają szczególnej uwagi. Dostosowujemy plan zajęć do wieku i umiejętności dzieci. Naszymi Tygryskami opiekują się 2 opiekunki. W sali Tygrysków dominują trzy kolory zielony, pomarańczowy i…